| covaciioan a întrebat:

Am si eu o problema cu un scuter baotian BT49QT-7.
I-am schimbat pistonul, segmenti, chiuloasa cu supape, I-am reglat distributia conform semnelor de pe carcasa, volanta, si pinionul axului cu came. I-am curatat carburatorul si filtrul de aer. Dar nu trage bine, nu se tureaza si porneste un pic mai greu.
Nu stiu ce sa-i mai fac de aceeia rog un raspuns de la cine are ideeie care ar putea fi problema!
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Schimba-i rolele si cureaua transmisiei, sunt uzate si de aici problema.
Oricum daca vrei sa traga mai tare vezi ca are limitari, trebuie sa-i schimbi cdi-ul si sa scoti saiba dintre fuliile curelei.

| covaciioan explică (pentru OldSoul):

Problema este la motor pentru ca nu are putere, cureaua este schimbata iar restul transmisiei este in regula.

| DryIce a răspuns:

Tu de rodaj ai auzit? Pana la 1600km mergi incet ca oricum nu merge el ca freaca...cand rodaju e gata vei vedea ca se tureaza... daca ii dai forja si e in rodaj la 2000 km il arunci la gunoi da nu ajungi 2000 pe la 1500 e gata sad sry to say it