| Bogdan2109 a întrebat:

As dori sa îmi cumpăr un Ford Focus MK2, masina este înmatriculata in Franța și as dori sa stiu de ce acte am nevoie ca sa o înmatriculeze in România și cât ma va costa! Masina doresc sa o trec pe numele bunici mele! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Renato_Turcu_1989 a răspuns:

Pai de la inceput depinde pe ce nume este trecuta masina daca de ex. ea este luata de la un francez de un roman prin cvc si romaul are datorii la stat, romanu nu iti va putea da fiscal deci degeaba te chinui cu roamnul...costurile sunt depinde judet vrei sa dai spaga sau nu cam asta e Romania, per total nu te ajunge mai mult de 2000 de lei, eu am avut problema asta cu o masina pe Bulgaria dar pana la urma s-a rezolvat prin bani bineinteles