| Crucianu_Ionut_1990 a întrebat:

As dori sa-mi achizitionez o masina marca mazda 6, anul 2007, 1.8 benzina. Dar din cate m-am informat pe la prieteni, cu totii mi-au spus ca sunt niste masini foarte nereusite, caci caroseria rugineste extrem de rapid, ba ca le intra apa la motor cand ploua, ba ca la 50 000 de km le crapa motorul! Eu unul tind sa cred, ca nu este asa caci este o masina japoneza! Acum astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| AwGenetix a răspuns:

Mazda este o firma cu produse reusite. Prietenii tai sunt probabil cocalari, ce-au auzit ei doar ca bmw si lant de aur e bun.

evident, eu nu am de unde sti asta, dar ca sa-ti faci o idee, am 12 Mazda in curte in regim de Taxi, si problemele cu ele sunt cele uzuale ca la toate masinile. pivoti, bucse, rulmenti. drumurile sunt drojdie, n-avem ce discuta despre asta.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mazda 3 si 6 chiar sunt masina foarte bune, fiind foarte populare in Australia si foarte bine cotate. Chiar si designul este placut si nu vad nici un imediment sa o achizitionezi.
Evident ca prostii iti vor spune cate-n luna si stele, numai sa nu o cumperi, cand iti garantez ca nu intra nimic la motor, ca japonezii sunt extrem de atenti cu calitatea lucrarilor lor, la fel ca si nemtii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prietenii aia ai tai au avut toti mazda 6 sau de ce sunt asa informati asupra masinii?

| Crucianu_Ionut_1990 explică (pentru suntserios):

Nu ei au bmw si audi dar cred ca fac asa din cauza market-ingului european caci multi cred ca ce e nemtesc e sfant dar oricum eu mi-am luat-o din motivul ca stau intr-un oras de 2 3 blocuri si nimeni nu mai are o mazda in oras doar ca sa ies din tipar.Intr-o saptamana m-i se vor face actele englezesti la ea!