| dasfsadass3232 a întrebat:

as vrea sa achizitionez o Lada Niva, bugetul 2000 de euro. Ce sfaturi imi dati? Se merita sa imi cumpar una? Vreau sa o folosesc la tara. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| qest11 a răspuns:

Nu e o masina rea, dar vei gasit putine piese la ea. Rugineste usor si nu are sasiu separat. Si eu caut, ma orientasem o vreme spre vitara sau grand vitara, dar sunt prea supraevaluate ca pret. In ultima perioada mi s-a pus pata pe Hilux, ceva mai vechi dar au pret peste bugetul meu deoamdata. Ai putea sa iti ei si un Jimny, erau pe la 3000 euro variante din 2002, sasiu separat, punti rigide fata-spate, buna si ca masina de zi cu zi. Decat lada, mai bine un samurai. Iti pui arcuri normale pe spate si poti sa mergi lejer fara sa te zdruncine, iar piese gasesti peste tot.

| dasfsadass3232 explică (pentru qest11):

Problema este ca Lada are euro 3, anul fabricatiei 2002 si Samurai-ul non euro. Si cu zvonul cu taxele...