| AnaMaria2024 a întrebat:

Buna ziua,

As vrea sa cumpar o masina din Olanda/Germania.
Care ar fi cea mai buna varianta? Sa vin cu ea pe roti sau pe platforma?
De ce acte am nevoie pentru ambele variante?
Daca o aduc pe platforma in Romania pana la Arad, pot circula cu ea prin tara cateva zile? De ce acte am nevoie?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie e mai ieftin pe roti daca te duci personal dupa ea.
din Germania ai nevoie de numere de tranzit sau zoll cum sunt cunoscute in popor la noi ca sa o poti aduce in tara.

daca o aduci pe platforma pana la Arad fara acele numere de zoll trebuie sa astepti sa faci rost de numere rosii sa o poti conduce