| xShika a întrebat:

Buna Ziua!
Aveți idee de ce nu se mai încuie și nici descuie ușa de la șofer din telecomanda la un Audi A4 B6?
Menționez că celalate uși se încuie și se descuie

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

La închiderea centralizată, fiecare ușă are un "motoraș" care acționează sistemul de închidere al ușii. Cel mai probabil, cel în cauză este ars. Poate fi vorba și de un contact imperfect sau o mufă uzată. Un electrician auto sau un electronist care se ocupă cu astfel de închideri îți poate spune sigur.