| George18011993 a întrebat:

becurile de semnalizare la masina mica pe spate trebuie sa fie colorate sau simple?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Albe, simple.Pe fata rosii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca semnalizarile sunt albe ori transparente, becul trebuie sa fie colorat (portocaliu). Daca semnalizarile sunt portocalii, becurile trebuie sa fie transparente (simple), dar poti pune si colorate.

| CristianCRS a răspuns:

Becurile pot fi si albe daca sticla/plasticul este galben, oricum ar fi la final trebuie sa ai culoarea legala galben/portocaliu.