| An0nimul209 a întrebat:

Este legal sa am becurile de semnalizare din spate pe culoarea rosu?

Răspuns Câştigător
| cozonac11 a răspuns:

Legal nu este, daca o sa fi oprit in trafic de catre cei de la RAR o sa ramai fara talon. Acest lucru se intampla foarte foarte rar deci concluzia o tragi singur.
Eu sunt de parere ca atata timp cat functioneaza nu conteaza ce culoare au.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Vezi ce spune legeslatia rutiera din ro,daca zice ca nu,atunci nai voie.
RO nu stie sa faca bani,poate nici na stiut vreodata laughing si cred nu doara RO mai toata UE cu regulile lor de rahat.
In SUA ai voie sa faci la masina orice,fara sa iei aprobare de la nimeni,absolut de la nimeni,dar sa faci ceva la o masina presupune sa folosesti ceva bani,aici restul lumii is la baie,nu dau voie,iar america iti da voie tocmai ca stie sa faca bani.
Tu sa pui stopuri cu semnalizare rosie trebuie sa le schimbi pe ale tale,asta cere bani,tu dai bani,fabrica face stopuri,magazinele le cumpara,sa le vanda la clienti.
Tot acest lant de la cel care face materiale,fabrica,magazin si client inseamna bani pentru stau respectiv,toti platesc taxe catre stat,asa statu poate faci bani.
Vrei sati vopsesti masina in ce culoare sau ce culuri vrei,curcubeu sau orice? Vrei sa tio vopsesti zilnic alta culoare? In statele unite poti face asta fara sa ceri apropbarea nimanui laughing dar cati bani te costa? cati bani se aduna din taxe?
Si merge la N chestii ce oamenii siar dori la masina,or,la roti cat de mari, la masina suspendata la x metri de sol si cate si mai cate rahaturi de care multi is obsedati laughing sa faci masina sa sara in sus si ce le mai trece la unia prin cap, toate astea le poti face in state.

Toate astea nu afecteaza pe nimeni, doara pe tine la buzunar si umple visteria statului cu bani, asta este diferenta intre statele unite si restul lumii.
Scuze ca am nagat si pe linga subiect, dar vreau sa arat romanilor ce traiesc in RO de ce in unele tari poti sa faci de toate si in altele nu.

| InOrOut a răspuns:

Semnalizarile rosii sunt pentru SUA. In Europa trebuie galbene. Nu se poate sa conduci o masina cu numar de Romania si semnalizari rosii, cum a trecut de RAR?