| stuffhappens a întrebat:

Ca sa merg cu bicicleta pe strada imi trebuie neaparat semnalizare pe spate? Am avut, da o cazut jos laughing.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa stii ca orice fel de semnalizare a bicicletei in trafic este spre binele tau, sa potisa fii reperat si evitat! Este indicat sa pui cati mai multi ochi de pisica si lumini cat mai multe ca sa nu te loveasca masinile! Parerea mea este ca acea semnalizare pe spate este vitala!

3 răspunsuri:
| Uptime_7655 a răspuns:

Doar noaptea, si cand esti pe drumuri europene, nationale, nu pe trotuar / parc, sau drum normal

| alecs94 a răspuns:

Da

| Claudio a răspuns:

Ciao nu este obligatorie, dar in general se semnalizeaza prin intinderea maini in directia in care doresti sa mergi