| xt9000 a întrebat:

ce masina imi recomandati pana in 1500 euro, ca pentru un incapator. 1500 euro inclusiv taxele daca o aduc de dincolo.

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Matiz, Solenza, 1310, Cielo, Espero.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Opel Astra G, Euro4.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o solenta sau matiz te incadrezi in buget

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea te descurci cu bugetul asta, decat daca cumperi un ciur pana in 5-600e. Actele provizorii + combustibil sau platforma si inmatricularea pe RO te ajung aproape 1000e, asta luand in calcul un timbru de mediu mic, pana in 300e.

| Delocimportant a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Salut. Pana in 2000 de euro ce masina imi pot lua, ca si incepator? Sa imi cumpar gata inmatriculata, si rulata in Romania, sau sa iau una nerulata in tara, pe care sa o inmatriculez eu? Cum as iesi cel mai bine? Mersi mult.

| xt9000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu ma deranjeaza sa il cumpar nici din Romania.si de ar fi din Germania sa iau sunt ceva obtiuni.dar pot urca pana la 2000 euro.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Delocimportant):

Iesi mai bine daca iei gata inmatriculata.
Fiind incepator, ai asigurarea mare pe numele tau, deci oricum nu prea are rost s-o transcrii pe tine, asa ca poti cumpara chiar si un Golf 4 TDI la 2000e, dar cu taxa auto recuperata, si circuli cu comodat.
Alta varianta ar fi Opel Astra G, sau un Logan.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Un Matiz inmatriculat dupa 2007.

| Florian20405 a răspuns:

Ford Fiesta il iei lejer cu 500 E din Germania, daca nu cumpara-l din Romania si ii mai platesti taxa. e in jur de 900-1000E in RO.
Alta varianta ar mai fi Ford Focus benzina 1, 4 1, 6 dar si opel astra g 1998, 1999, 2000, cat si golf 4 (asta fiind kla 1400 minim, 2usi) 1, 4 benzina maxim, 1.6 coupe e mai mult...

| AndyPeScurt a răspuns:

Golf 3, solenza, super nova, Cielo, Ford Fiesta sau cauta in Anglia masini gen audi din 96-97 Bmw dar o sa te coste mult inmatricularea deci cred ca cea mai buna este solenza (pare asa mai sportiva si aduce cu loganul).
Bafta

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Dacia : 1310. nova.solenza.golf 3, 2.matiz,cielo