| Liviu321 a întrebat:

Ce masina mica recomandati in suma de 1500 euro?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Peugeot 206 e fiabil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Clio 2, 1.2 benzina, iar de restul, un concediu undeva in tara laughing
Ar fi Polo 1.0-1.4 si Corsa 1.0-1.2, dar nici una nu e la fel de fiabila, precum Clio 1.2 benzina.

| Începătorul988 a răspuns:

Opel Corsa C

| Ady117 a răspuns:

Eu am văzut un golf 4 care arăta ok și costa 1.100 de euro acum câteva zile.
Eu aș merge pe golf 4 sau ford

| Liviu321 explică (pentru Ady117):

Nu se incadreaza la tipul de masina mica pe care il caut. E mai mult o compacta. Si nici fan Golf nu s clar.

| Vladut123456 a răspuns:

Peugeot 206, Volkswagen Polo an 2004, Opel Corsa C.

| DannyR0 a răspuns:

Chiar daca multe lume evita loganul, eu zic ca in banii astia poti gasi unul care sa iti satisfaca nevoile uzuale, plus ca este o masina fiabila, pentru ca indiferent de ce marca iti vei lua cu siguranta vei fi nevoit sa investesti bani. Acum depinde si pentru ce iti trebuie masina, nici skoda fabia nu e o masina rea a grupuli vag, insa la banii astia nu trebuie sa ai asteptari mari. Discutia asta e destul de complexa si provoaca multe contraziceri laughing
Eu am o vorba, cea mai buna masina e aceea pe care ti-o permiti.

| Liviu321 explică (pentru DannyR0):

Sincer sa fiu chiar am Logan. Logan 2 mai exact. Pe cea de a doua o vom folosi mai rar, la cumparaturi chestii minore. Oricum eu caut una mica Logan clar nu se incadreaza.

| Daniel09857 a răspuns:

Iti voi face un top cu masini mici pentru 1500€, doar cu care am avut contact și despre care stiu detalii și INFO de la oameni care au experienta cu aceste masini. Recomand Germania, am sa dau prețuri după Germania
1. VW Polo, benzina, generația 2006-2007-2008-
2. Opel Corsa din 2006-2010, foarte foarte fiabil, gasesti și diesel 1.7 consuma extrem de puțin, mergi pe gratis aproape, nu sare de 6 la suta de km pe oraș și afara Daa mergi la consum 3-4
Însă e mai pretenționios și ai grija sa îl verifici bine, sa nu scoată fum etc.
3. Opel Astra G berlina, la fel, 1.7 diesel, consum puțin mai mare pentru ca e mai mare mașina, dar merita banii pentru CEN oferă, am avut un Astra G cu 650. 000km, 1.7 diesels și nu a fost intetinut obsesiv, deci e tanc.
Pt 1500€ bănuiesc ca nu cauți ceva cu ce sa impresionezi, ci sa te poate in siguranța, sa fie buna la parcări și sa nu consume mult

| Liviu321 explică (pentru Daniel09857):

Eu caut o "masina de piata" cum ii zic eu laughing. Una mica adica. Ma gandeam la un Chevrolet Spark, pe el am facut si scoala de soferi. Nu caut una mare, am deja un Logan 2 insa asta va fi folosita in alte scopuri.

| Daniel09857 a răspuns (pentru Liviu321):

Din ce am zis eu nici una nu e mare laughing

| DannyR0 a răspuns (pentru Liviu321):

Spark e un matiz cu altă "pălărie" sa zic asa. Dupa mine un minus al sparkului e consumul care e cam ca la un logan in ciuda caroseriei. Si ar mai fi ceva, chevrolet nu mai are reprezentanta in Romania. In rest pare a fi o mașină bună de oraș.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Liviu321):

Loganu' e inca o masina mica. Stai sa vezi la o Octavia sau un Passat. Eu am facut scoala pe Passat b6, si dupa aceea prima masina A3, urmand dupa aceea o Octavia VRS. Mai bine inveti sa conduci masini mari prin aglomeratie, ca doar nu esti ***.