| DAS a întrebat:

Ce se intampla daca pui in motor pe benzina ulei de diesel? Am o dacie pe care o folosesc doar cand merg la pescuit si am complectat uleiul cu niste ulei diesel pe care il aveam pe aici(cam jumatate de litru)si mi s-a parut ca a consumat cam mult(4 l in 17 km).

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu este indicat sa amesteci uleiuri diferite! fac spuma.nu mai fac ungere!

| marijuana_1856 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca e dacie stai linistit. ulei sa aiba. sanatate si bafta