| nicusor_4217 a întrebat:

daca in talonul masinii scrie verde metal si eu am colantat-o verde deschis din verde inchis, se poate sa am probleme cu politia?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca vei avea probleme, acum numai este ca inainte cand se tinea cont de culoarea exacta din talonul masinii.
Dar mai asteptam pareri desi eu zic ca nu sunt probleme cu modificarea facuta!

| Sofer a răspuns:

Nu are treaba. daca verde ai in talon poti sa ai orice verde doresti.

| cyberalex a răspuns:

Depinde de persoana care o întâlnești.
La noi legislația (în mod oficial) nu-ți da voie sa schimbi culoarea mașinii (chiar dacă este doar o varianta a originalului).
Probleme vor fi la RAR.