| Gabidan2000 a întrebat:

Buna ziua!
Am și eu o problema cu mașina mea, Opel Astra J 2012 1. 7CDTI hatchback.
Când ajunge temperatura la nivel optim îmi apare un mesaj in bord legat de nivelul de antigel. Nivelul sau este normal. In momentul in care îmi apare acest mesaj, se aprinde și martorul motor, iar in acest timp îmi limitează accelerația.
Ce poate fi?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Daca se aprinde lumina aia Engine, atunci scaneaza masina, vezi ce coduri sau cod este, vei stii asa ce sa cauti sau unde sa cauti problema.
Nu e problema de apa la motor, mai degraba poate de circulatie, desin spui ca temp e in regula.
Cel mai bun, scanezi si vezi ce cod da.Revino cu acel cod aici, si so gasi cineva sa iti spuna ce posibile cauze ar fi.