| amaadina a întrebat:

Doresc sa cumpar o masina. Cum pot verifica daca vanzatorul are datorii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura problema, ce te intereseaza, este daca s-a platit sau nu taxa de inmatriculare din perioada 2007-2012 ori timbrul de mediu si daca prima taxa a fost sau nu recuperata. Pentru aceasta vanzatorul trebuie sa-ti prezinte adeverinta de la ANAF, ai nevoie de ea si pentru inmatricularea pe numele tau.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu stiam ca daca nu are impozitul platit pe masina pe anul in curs sau diferite amenzi de circulatie nu poate vinde masina.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Indicat e să vorbești cu el și să-ți spună cu exactitate dacă are sau nu.

| octa2021 a răspuns:

Financiar.