| Gurgiu a întrebat:

Buna ziua, doresc sa cumpăr o mașina dintr-un parc auto adusă din Germania, vânzătorul spune ca-mi oferă el carte de România și ca sa ma duc eu la ANAF pentru TVA. Ce înseamnă acest lucru?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Afla-i intai poveste si apoi da banii: https://www.carvertical.com/ro
Cat despre partea cu TVA nu poti plati numai TVA. Se plateste totul. Eu cred ca ceva nu-i in regula!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu iei țeapa cu vechiturile de prin Germania, ăia le vind stricate pe bani buni, sigur e un român care o vinde ca un neamț nu ar avea deunde sa ti trimita carte de Romania, deci atentie ca românii sunt hoti indiferent ca sunt in Germania, aduci in țara rable care polueaza ca dracu, cît dai pe ea ce marca este si din ce an?

| mihai69 a răspuns:

Ce TVA? Știu că nu se plătește taxa asta la importuri din UE.
Ceva nu sună bine...