| Zergyu a întrebat:

Doresc sa cumpar o masina (inmatriculata in Romania) si m-ar interesa ce demersuri ar trebui sa fac.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Pai act de vanzare cumparare, asigurarea facuta din nou, certificatul de inmatriculare, identificare RAR care este valabila 60zile, certificat fiscal(luat de la primarie de catre proprietarul autovehicului, ca nu are amenzi, ca are toate taxele platite la zi, etc), si tu o sa ai nevoie dupa achizitionarea masinii sa depui un dosar la primarie pentru impunere. Cam acestea sunt. Si ITP-u, care nu este obligatoriu la achizitionarea masinii, dar eu ti-l recomand sa il faci, chiar daca mai e valabil luni bune! Nu stii cum l-a trecut.

| Zergyu explică (pentru Începătorul988):

Multumesc pentru raspuns, dar RAR mai trebuie facut din nou?

| Începătorul988 a răspuns (pentru Zergyu):

Eu l-am facut din nou, pentru siguranta mea cand am achizitionat masina. Nu, este optional.

| Zergyu explică (pentru Începătorul988):

Multumesc pentru ajutor.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Zergyu):

Nu ai pentru ce, oricand