| VIKZ a întrebat:

Daca cumpar o masina second inmatriculata direct in Romania, mai platesc taxa de mediu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina a mai fost inmatriculata in perioada 2007-2011 si nu s-a cerut restituirea taxei speciale de prima inmatriculare/de poluare atunci nu va mai trebui sa platesti timbrul de mediu.
Daca nu a fost inmatriculata in perioada respectiva ori s-a cerut restituirea atunci va trebui sa platesti timbrul de mediu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti doar daca taxa nu a fost deja platita sau a fost recuperata

| irina20 a răspuns:

Da.

| ion933 a răspuns:

Din cite stiu platesti