| calatorrr21 a întrebat:

Doresc sa inchiriez o masina in Constanta pentru 4 zile incepand de maine, 17.08. 2019. Ideea e ca as dori sa inchiriez de la particulari o masina si nu de la firme pentru ca au niste preturi foarte mari pe zi si plus de asta mai retin si o garantie de 200 euro. Stiu ca sunt persoane particulare care inchiriaza. Orice informatie e bine venita. Multumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Periculos rau ce vrei tu. Ai zgariat masina aluia esti bum de plata. Macar firmele mari iti fac asigurări si stai linistit

| calatorrr21 explică (pentru suntserios):

Firmele "mari" iti cer 1500 lei pentru un logan pe care il folosesti 4 zile. Mai bine iti cumperi masina decat sa apelezi la firmele "mari" din panarama de judet Constanta. Judetul in care toti toti "afaceristii" dau pur si simplu cu japca 2 luni pe turistul roman, ca sa faca pani sa stea linistiti pana vara viitoare. Un litoral infect. Nu ma intreba de ce am venit aici daca litoralul e infect, pentru ca sunt venit cu munca, nu de drag.

| suntserios a răspuns (pentru calatorrr21):

Eee, vorbesti aiureli. Cu 130euro iei un golf de la avis. Lasa dramatizarile aiurea. Romanul nu prea intelege ce inseamna servicii mai de calitate. Tu vrei ai ieftin si fara asigurarare si daca favi masina praf nici sa nu scoti bani din buzunar. In cazul asta folosește taxi

| johnnny123 a răspuns:

Și particularii rețin garanție, nu-ți dă nimeni mașina pe încredere.
Tu ți-ai da mașina unui necunoscut fără să-ți iei nici o măsură de siguranță?

| Panamax a răspuns:

La o simpla cautare am gasit 18 masini disponibile in Constanta incepand 150 de lei pe zi.Cu asigurare casco etc, etc.
Avis are VW Polo cu 637 de lei pentru 4 zile.

| PitR a răspuns:

Cam ce vrei tu e sa gasesti pe cineva care sa-ti dea masina pe ochi frumosi iar daca se intampla ceva sau nu i-o mai aduci inapoi sa nu te aiba cu nimic la mana proprietarul. Sa ne zici daca ai gasit.