| morris1 a întrebat:

As dori sa inchiriez un apartament cu 2 cam, vreau sa stiu daca sunt sigure agentiile de inchirieri imobile ca astia au preturi mai ok decat persoanele fizice

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se pare ca agentiile au preturi mai ok? Pai, ele adauga ceva la pretul cerut de proprietar.
Bun, sa zicem ca ai gasit un pret mic. Dar sa stii ca agentia iti face prezentarea, legatura cu proprietarul si, cam atit. Daca vei avea ceva probleme, agentia nu se va mai implica. Nici macar cu actele (contracte, mutatie, etc)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de oras

| BlueViP a răspuns:

Mai bine inchiriezi de la proprietar.

| rocket a răspuns:

Agentiile sunt foarte de incredere. Practic ele vorbesc cu mai multe persoane sa le dea lor sa le inchirieze apartamentele, si negociaza cu ele pentru tine, ca sa obtii preturi bune.
In Ploiesti, spre exemplu, de incredere sunt www.Royal-imob.ro si www.Marshall-Imobiliare.ro si gasiti foarte multe preturi bune la 2 camere.

| niculita4tpu a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri. Intra pe http://www.gimo.ro/catalog_agentii.php si ai o intreaga lista de agentii, cu ofertele lor, in functie de judet. De asemenea ai si oferte de la particulari, poti compara usor preturile. Succes!

| AnonyMess a răspuns:

Nu prea sunt sigure... parerea mea.