| Winniethepooh26663 a întrebat:

eu am inceput scoala de soferi anul trecut. Nu mi-am scos dosarul deoarece nu am terminat ore, mai am 2 luni si expira dosarul. Intrebarea mea este, pot incepe de acum la o alta școală de soferi? Ma refer sa platesc integral tot din nou, fara sa mai astept expirarea dosarului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am spus ca nu esti obligat sa mergi la alta scoala. In schimb, daca tu asta vrei, poti sa incepi alta scoala de conducere, nimic nu te poate impiedica sa te duci la alta scoala si sa incepi iarasi. Poti sa spui la scoala actuala ca te muti.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu expira nici un dosar, eventual a expirat certificatul de cazier judiciar dar poti obtine altul.
Expirarea intervine si trebuie sa repeti scoala doar daca nu ai reusit obtinerea permisului de conducere in termen de 1 an de la terminarea scolii de conducere.

| Winniethepooh26663 explică (pentru Ioandelasal):

Deci ma pot duce luna aceasta la o alta școală de șoferi sa incep sa fac analizele, legislația, etc? Sau trebuie sa ma duc la scoala de soferi cu care am inceput sa anunț ca incep la alta școală?