| Nonono a întrebat:

Buna ! La cat timp expira dosarul de scoala de soferi ? Am auzit ba 10 luni, ba 1 an.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010 examenele se pot sustine in maximum 1 an de la terminarea scolii de soferi, citez:
"(4) În cazul depãşirii termenului de un an de la data absolvirii şcolii de pregãtire a conducãtorilor de autovehicule, examinarea pentru obţinerea permisului de conducere este condiţionatã de efectuarea unui nou curs de pregãtire." Numai bine!