| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Eu sunt din Vrancea si vreau sa dau de A1. Problema este ca in Vrancea toate scolile de auto moto au au A1, au doar AM. Sala se da in orasul de resedinta. Daca in Vrancea nu este eu cum as putea rezolva. As putea sa o dau la Brasov dar nu stiu daca se poate.

Răspuns Câştigător
| MariusDB a răspuns:

Se poate sa dai si in alt judet, insa trebuie sa-ti faci viza de flotant (mutatie) pe judetul respectiv. Eu sunt din Dambovita si am facut scoala de soferi pentru B in Prahova (Ploiesti), a fost nevoie sa vorbesc cu o ruda din oras si sa ma duc cu ea si sa-mi fac o mutatie (ca si cum m-as muta la ea o perioada). In cazul in care nu ai rude in orasul in care vrei sa faci scoala te poti muta provizoriu intr-un apartament, garsoniera, etc. Mi se pare ca ti se face mutatie automat, daca nu, trebuie sa vorbesti cu proprietarul si sa iti faci viza de flotant ( ti se va pune pe spatele buletinului un abtipild cu mai multe detalii despre locul in care te-ai mutat provizoriu). Bafta!

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru MariusDB):

Este mama mea la Brasov

| MariusDB a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Am inteles, e foarte buna situatia in care te afli, doar ca o sa pierzi o zi cu mama ta ca sa te duci sa faci actele.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Copile, A1 dai de la 18 ani, AM dai de la 16 ani, AM inseamna mopede cu o capacitate cilindrica ce nu depaseste 49 cmc si care este dotat cu un motor cu ardere interna care prin constructia sa nu depaseste mai mult de 45 km/h