| AndreiBL a întrebat:

Săli! Am făcut școală de șoferi in Brașov iar ca reședință sunt din bacau. pot susține sala si orașul in bacau? (Am probleme cu viza de flotant)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am impresia ca faci o confuzie intre domiciliu si resedinta, nu sunt acelasi lucru. Domiciliul este cel trecut in cartea de identitate iar resedinta este acolo unde ai flotant.
Poti sustine examinarea in ambele locuri, indiferent unde ai facut scoala de conducere, respectiv in udetul de domiciliu sau in cel de resedinta (flotant), bineinteles trebuie ca viza de resedinta sa fie valabila.