| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Eu vreau sa iau permisul A1 dar in Vrancea scolile auto moto nu au A1. As putea sa fac A1 la Brasov chiar daca nu am domiciliul acolo?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci scoala de conducere in Brasov dar examinarea se poate face doar in judetul unde ai domiciliul sau resedinta (flotant).

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Ioandelasal):

In Vrancea nu exista scoala moto care are A1

| Ioandelasal a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Atunci, daca n-ai motocicleta de aacesta categorie sau nu poti imprumuta una pentru examen, va trebui sa obtii o viza de flotant in ud.Brasov, fie prin inchiriere, fie prin luarea in spatiu.