| ClaudiuM1997 a întrebat:

Ford focus 1.0 ecoboost 125cp sau golf 6 1.4 tsi 122cp? In principal ma intereseaza fiabilitatea la aceste 2 motoare/masini.

Răspuns Câştigător
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salut,din start Golf 6 1.4 TSI,ambele se defecteaza rar si destul de costisitor dar Vw e mult mai durabil decat Ford, la capitolul electronica, in rest, ambele is la fel, consumul pare sa fie mai mare la motorul de la ford 1.0 ecoboost decat vw 1.4 tsi....per ansamblu, golf 5 (toata gama de motoare) e mult mai fiabil decat focus cu ecoboost sau golf 6 oricare motor benzina...inclin spre Golf 6 daca ai de ales intre doar aceste 2 masini