| D a întrebat:

Imi poate spune si mie ce trebuie sa cuprinda cererea pentru restituirea taxei de inmatriculare? Dar sa fie o cerere mai simpla nu ceea ce gasesti pe internet, sunt prea sofisticate...Am nevoie de raspunsuri rapide. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Păi tocmai aia e problema, că pe aia de pe net sofisticată trebuie să o foloseşti şi s-o completezi foarte, foarte atent, că ăştia imediat găsesc o chichiţă să nu-ţi dea banii, pe motiv că n-ai bifat aia sau aialaltă...

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Singura cerere valabila cu care poti intr-adevar sa faci ceva desii nu garantez fara sa ajungi in instanta, este cea de aici http://www.model-de.ro/images/cerere%20de%20restituire%20taxa%20auto.pdf

| PetreConstanta a răspuns:

CERERE - vreau taxa de inmatriculare inapoi ESTE SIMPLA?

| D explică:

Mentionez ca azi am fost la finante si mi s-a spus ca trebuie cerere de mana si mi-a zis unele chestii care ar trebui sa apara dar nu prea seamana cu cea de pe internet.