ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a întrebat:

Pe capota masinii, au aparut niste pete albicioase, ca si cand vopseaua ar fi arsa cu acid.
Vreau sa pun o folie pe capota, ca sa acopar petele.
Intrebarea e: cum trebuie pregatita capota, inainte de lipirea foliei?
Multumesc.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

Imi pare rau ca n-ai aflat inca, dar exista autocolant special pentru masini. Cel putin aici, in Germania, exista.

| SamCosti a răspuns:

Mai intai trebuie sa rezolvi petele la un service si dupa sa iti pui autocolant. Daca nu tabla se poate distruge happy

| ardnaxur1961 explică (pentru SamCosti):

Aia e: ca la service mi-au spus ca si ei tot cu autocolant rezolva.