| BERtyy a întrebat:

Hey! Am o intrebare, am scapat putina acetona pe ecranul telefonului, si mi au aparut niste pete pe ecran, mentionez ca aveam folie, am dat folia jos si tot se vad petele. ce as putra face? Trebuie sa schimb ecranul sau isi va revenii?

3 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Acetona, dizolva. Inseamna ca ecranul tau a fost afectat. Daca te deranjeaza, sau nu functioneaza bine, trebuie sa-l schimbi. Insa, incearca sa-l stergi cu solutie pentru ochelari. Daca nu dispar, nu isi va mai reveni.

| BERtyy explică (pentru Valentinaldoilea):

Adica solutie de ochelari?

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru BERtyy):

Da, cea cu care stergi ochelarii.