| Electr04321 a întrebat:

Buna ziua, recent am achizitionat un BMW seria 5 din 2013 (F10) si am observat ca antigelul este sub minim cu cativa cm.Am tras cu o pompa din vasul masinii antigel sa vad ce culoare are si are o culoare gălbuie(ma gandesc ca si-a schimbat culoarea din cea initiala dar nu sunt sigur). Am vorbit cu fostul proprietar si mi-a zis ca a bagat in el antigel de BMW dar nu mai stie ce culoare era.
Intrebarea mea pentru voi este:sa mai adaug doar apa distilata pana peste minim, sa schimb antigelul sau poate stiti voi cu ce fel de antigel sa complectez in masina?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Schimbă-l: ce-i sigur e sigur, doar e mașina ta!

| TeodorNN a răspuns:

Din câte știu are antigel albastru. Cel mai bine îl schimbi.