| IulianLiviu96 a întrebat:

Recent am cumparat un Iveco Daily, din Italia.Capacitatea motorului este de 2800 cm cubi, este din anul 2000, basculabil pe 3 parti, masa 3500kg. As vrea sa stiu cat ma costa sa inscriu masina, dar si cat costa asigurarea, rovinieta si taxa care trebuie platita la primarie. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| erix2014 a răspuns:

Dupa documentatiile mele te duce undeva la 200 euro taxa de mediu. celelalte taxe nu te astepta sa fie prea ieftine avand in vedere ca este trecuta in acte ca autoutilitare.