| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a întrebat:

Tatăl meu are un tractor Fiat 460.
Ieri l-a pornit șu după cinci minute s-a oprit. El a luat bateria și a pus-o la încărcat, a stat la încărcat toată noaptea. Am pus-o azi din nou, a încercat să-l pornească dar nu pornește... bateria s-a încărcat, nu știe care e problema... motorină a pus în el, ar fi cumva vreo problemă să nu se alimenteze, la pompă/filtru? Acum câteva zile, vreau să spun acum două zile, l-a folosit și mergea foarte bine.
În caz că aveți câteva sfaturi, i-ar fi foarte de ajutor, are nevoie de el... nu îl poate porni...
P.S. dar fundă happy

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aeriseste instalatia de alimentare, verifica filtrul de aer, vezi daca pompa baga motorina la injectoare. Pompa de injectie este in linie sau rotativă?

| TudyCFR a răspuns:

Sa caute pe cineva care il poate trage si sa incerce sa il porneasca in viteza sau din mers. Daca nici asa nu merge inseamna ca ii problema la alimentare.

| NechitaCosmin a răspuns:

S-ar putea sa fie infundat filtru de particule. Daca nu este asa, merita la un specialist.