| geoni_9363 a întrebat:

Am un golf 4-101cp am schimbat filtru de motorina verificat bujiile si uneori nu vrea sa porneasca, invarte motorul ca si iarna dar nu porneste. Am incercat si varianta spritului din pedala de acceleratie dar nu a pornit. In final a pornit normal dar dupa circa 20 de incercari de a pornii. Care ar putea fi problema?
Ps. Posibil pompa de alimentare? Mentionez ca am pus-o pe calculator dar nu arata nici o eroare la partea electronica.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Fisele cel mai probabil sau electromotorul!

2 răspunsuri:
| bigalow a răspuns:

Fisele? laughing eu va garantez ca porneste si fara bujii chiar si la -10 grade,cum a zis furtuna verifica electromotorul, in cel mai rau caz injectoarele, degeaba baga pompa daca nu deschid diuzele injectoarelor

| lexu32 a răspuns:

Uita-te la fisele de la bujii sau la delcou sa vezi daca nu sunt oxidate. si eu am avut o problema asemanatoare. sper ca te-am ajutat