| ClaudiuM1997 a întrebat:

Voi ce credeti ca e mai ok? Seat Exeo cu vechiul 1.8T 150cp euro 5(2010) sau cu noul 1.8 TSI 160cp(2012)? ma intereseaza fiabilitatea mai mult la cele 2 motoare.

Răspuns Câştigător
| Whitesnake99 a răspuns:

Categoric 1.8T ul vechi. 1.8 T-urile de generatie 160 de cai consuma ulei cum consuma masina benzina haha 7l/100

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cel vechi e mult mai fiabil.

| xerxes1 a răspuns:

1.8 tsi dupa 2012.
Au rezolvat toate problemele.
Asa poti sa-ti cumperiMercedes W123 din 80 ca este foarte fiabila dar tehnologia avanseaza si nu putem sa ne agatam de vechituri doar pentru ca au fost ok,

Răspuns utilizator avertizat