| ClaudiuM1997 a întrebat:

1.8 TFSI 160cp de la vw/audi sau 2.0 benzina 143cp de la bmw? Fiabilitatea ma intereseaza cel mai tare.Sau daca aveti alte idei de motoare mari pe benzina fiabile dupa 2010 pana in 8000 euro

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am un tfsi de 170 cp. Masina are 3 ani asa ca e bun A5-ul, o sa-i fac o curatenie de injectoare.

| aSH a răspuns:

Model? Du-te pe BMW daca vrei putere la motor mic 320 daca vrei mai mult 520 eu zic ca merita conduc un 520 si sunt foarte multumit de tot la el vw nu recomand dar si audi sunt bune depinde de model

| ClaudiuM1997 explică (pentru aSH):

318i /320i ma gandesc. am auzit ca, cam au probleme cu consumu de ulei/injectoar e/etc.