| A4Tech1 a întrebat:

Ca sa devii sofer pe utilaje grele gen buldo sau macara, trebuia inainte sa dai de permis pentru o anumita categorie?

1 răspuns:
| Katalyn1999 a răspuns:

Pentru utilaje grele de obicei ai nevoie de permis categoria C si E in car de ai remorca, dar de preferabil ar fi sa ai de profesionist, si pe langa permis mai ai nevoie si de atestate sau autorizatii cum ar fi atestatul de marfa pentru camioane, sau de gaqbarit depasit sau de autorizatie de macaragiu pentru un tip de macara daca e cazul.