| dimi93 a întrebat:

Stie cineva ce scoli cu profil mecanic pentru utilaje grele sunt in tara, si mai exact unde?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere happy

În categoria "mecanic auto" intră şi utilajele agricole ( tractoare, combine şi altele ), precum şi tiruri...
NU e vorba doar de autoturisme.

Vezi specializările în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

O zi frumoasă!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei cam MULTEEE =))
NU avem de unde să GHICIM care dintre ele sunt "pentru utilaje grele"!

Vezi lista liceelor cu specializare de Mecanică la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune!

| dimi93 explică (pentru bursuc001):

Multumesc toate se rezuma la mecanic auto mai putin mecanic agricol

| bursuc001 a răspuns (pentru dimi93):

Cu plăcere happy

În categoria "mecanic auto" intră şi utilajele agricole ( tractoare, combine şi altele ), precum şi tiruri...
NU e vorba doar de autoturisme.

Vezi specializările în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

O zi frumoasă!