| AlexCraioveanu28 a întrebat:

Ca sa iau o masina deja inscrisa in Bulgaria cu acte valabile de la cineva in Romania ce act trebuie sa facem si unde la acte auto la notar ce si cum mai exact eu dupa numai am nimic de facut pana expira actele masini?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina inscrisa pe Bulgaria este probabil pe numele unui bulgar, iar cel ce circula are doar o procura facuta pe numele lui. Orice act care il face trebuie sa il faci cu bulgarul proprietar

| AlexCraioveanu28 explică (pentru suntserios):

Da dar de obicei procurile astea sunt cu drept de vanzare a masini?

| suntserios a răspuns (pentru AlexCraioveanu28):

Sincer nu stiu, presupun ca depinde de procura...