| Potti91 a întrebat:

Buna seara.Am cumparat o masina inscrisa pe Bulgaria cu acte valabile pana in iunie.Actele sunt facute cu procura de la bulgar masina a fost al unui timisorean si am facut act de vanzare cumparare cu el.Pot sa plec cu ea in Germania? pot sa ma opreasca cei de la vama si sa nu ma lase sa trec? Va rog un raspuns urgent.Va multumesc si o seara buna.

5 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Din cate stiu, daca itp este facut in Romania, nu poti trece vama.
Cine e trecut in talon? Romanul sau Bulgarul?

| Potti91 explică:

Romanul.itp-ul il am pe Romania

| NYK4u a răspuns (pentru Potti91):

Itp-ul facut in Romania e valabil doar in tara, deci nu poti trece granita.

| Potti91 explică (pentru NYK4u):

Pai ce treaba ar avea una cu alta ca doar am actele in regula

| NYK4u a răspuns (pentru Potti91):

Nu stiu ce treaba are una cu alta, dar cam asta e legea la noi.