| 268mst a întrebat:

Cam cat ar costa asigurarea pentru o motocicleta 125cc (sport, 15cp) la 16 ani? Evident prima experienta de condus. Care este procesul exact de inmatriculare dupa cumparare (cu toate actele), daca motocicleta vine din Germania (si daca e din Romania?)? multumesc

2 răspunsuri:
| ShadowLoleris a răspuns:

Du-te la Direcția Regim Permise și Înmatriculări Vehicule, acolo se înmatriculează. Când vine vorba de asigurare, cauți pe internet, dar să găsești ceva de încredere, nu cum a fost City Insurance, care și FCSB i-au avut ca sponsori! laughing))

| 268mst explică (pentru ShadowLoleris):

Nu mi ai raspuns deloc la nici una din intrebari?, practic doar mi ai raspuns "du-te si afla" ...helpful?