| vladtaurus a întrebat:

Cam cat costa actele la un scuter de 50cc?

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

100-150 Lei inregistrarea la primarie (asta daca nu vrei sa-l inmatriculezi), cam 150 Lei ITP-ul si 100-150 lei asigurarea RCA pentru 6 luni

| vladtaurus explică (pentru ombladon):

Si daca vreau sa-l inmatriculez cam cat ma costa? Eu am un clio 1. 5dci si am dat pe asigurare 350 de lei pe un an acum in 2014... bine ca am facut-o la Carpatica.

| vladtaurus explică (pentru ombladon):

Si daca vreau sa-l inmatriculez cam cat ma costa? Eu am un clio 1. 5dci si am dat pe asigurare 350 de lei pe un an acum in 2014... bine ca am facut-o la Carpatica. Mi se pare foarte mult Asigurarea, as vrea sa imi iau un scuter in jur de 5-600 e, imi recomanzi ceva?

| ombladon a răspuns (pentru vladtaurus):

Sa-l inmatriculezi costa in jur de 500 lei. Unde am vrut sa-mi fac prima data sigurarea, mi-a cerut 200 lei/6 luni, in 2012 cand am cumparat scuterul, asigurarea m-a costat 50 lei, acum s-a scumpit foarte mult, Din cauza asta il vand asa cum este adica doar inregistrat la primarie si fara ITP.De recomandat, nu stiu ce sa zic, eu am un Piaggio Liberty 50cc 2T din 2005, pana acum n-am avut probleme cu el.

| LinK0ff a răspuns:

Depinde de stare, daca e buna de la 200 euro pana la 5-600, daca e ideala chiar si pana la 1000 euro

| vladtaurus explică (pentru LinK0ff):

Invata sa citesti corect!