| Dany3103 a întrebat:

Cam cat costa o baterie auto, preferat ceva ieftin. E aproape moarta bateria, cam cat ma mai tine daca o redresez?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

O baterie tine chiar si 5 ani, daca o redresezi de cateva ori. Daca bateria e relativ noua, tot ce trebuie sa faci e sa completezi nivelul acidului cu apa distilata, pana cand nu se mai vad placutele afara(adica sa fie putina apa deasupra lor) si sa o tii la redresat pana cand redresorul indica 100% (cam o noapte intreaga).
Bateria te costa cat te costa, fiecare cu bateria lui, cu dimensiunile cerute de fabricant. Cam 150 de lei, sa spunem. Recomand bateriile ROMbat, sunt foarte bune.

| Dany3103 explică (pentru valentingb):

Bateria o am din 2007, nu am schimbat-o niciodata si nici nu am avut probleme cu ea si nici nu am redresato niciodata, e marca FIAMM

| valentingb a răspuns (pentru Dany3103):

Baga redresorul pe ea si vezi cat te tine. Te mai tine cel putin 3 luni, zic eu. Dar pune bani deoparte si cand gasesti o oferta, cumperi baterie noua.winking

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În jur de 150 ron.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Sanziana88 a răspuns:

Update pentru 2024, pretul este in functie de modelul bateriei, vezi mai multe modele pe https://bateriiauto24.ro/

| artagonlord a răspuns:

In jur de 170 ron.

| Spintecatorul27 a răspuns:

Pana in 200 ron