| anonim_4396 a întrebat:

Cam cati cai putere scoate un cip la un motor de 1.8 benzina? Se poate sa scoata 20 de cai? Toba de esapament daca e toata sport adauga cai putere?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Ca sa ai cativa cai putere in plus ar trebui sa iti schimbi tot sistemul de admisie si evacuare care e mai costisitor decat un chip dar de ce nu iti iei un 2.0? daca iti pui chip tot pe acolo ajungi cu consumul

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se pot scoate relativ usor 20 de cai in plus la un motor de 1.8, bineinteles in detrimentul altor caracteristici, cum ar fi consumul de combustibil si uzura mai rapida a unor componente.
Esapamentul nu adauga putere unui motor, el este dimensionat optim de fabrica pentru a asigura continuitatea si silentiozitatea evacuarii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are cumva nr de Bulgaria?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca tu zici de asta da asta e 320/2000 cm benzina : http://www.bestauto.ro/......fault.aspx

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Albert, se poate chiar 40 :
www.auto-tuning-point.com/centraline/