| Stef45 a întrebat:

Cam ce preturi ar fi pentru reconditionarea unei turbina cu geometrie variabila pentru un Passat 2.0 tdi?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Cu totul intre 12 si 15 milioane in functie de service.
Eu am revizionat doar turbina la un service cu 800 lei si am montat-o singur.

La alta masina am prins o oferta la turbocenter Brasov si am avut turbina noua la 18 mil cu factura si garantie cand altii imi cereau 40.Toti ziceau ca este chinezarie ca nu are cum sa fie adevarata, dar am peste 150.000 facuti si merge super bine. Garett era turbina.

| Stef45 explică (pentru xerxes1):

Mie mi-a cerut la Turboserv in Brasov reconditionare turbina 17 mil si mi s-a parut mult.
Deci la Turbocenter e ok daca merg in Brasov?

| xerxes1 a răspuns (pentru Stef45):

Suna-i sa le dai seria exacta a turbinei tale.Se ocupa si cu reconditionatul, dar daca pretul este ok pentru turbina noua, chiar merita.
turbocenter.ro

| Stef45 explică (pentru xerxes1):

Bine am sa merg cu turbina la ei direct sa vad.Multumesc!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1500 de lei, cu tot cu niste mici imbunatatiri (alt model de pale, mai performante).

| aramnicolae a răspuns:

5000 de lei

| Stef45 explică (pentru aramnicolae):

Decat sa raspunzi in sila mai bine nu o mai faci.O turbina noua e maxim 4000 de lei si eu am intrebat reconditionata daca ai fost atent.