| anonim_4396 a întrebat:

am pus o turbina de 1.9 jtd cu geometrie fixa pe un 2.4 jtd cu geometrie variabila. Credeti ca va merge?
P.S:am mai avut 3 turbine inainte pe masina toate cu geometrie fixa. dintre care prima a mers si am dato jos ca "manca" ulei si am pus alta si de atunci nu sa mai turat peste 3000 rpm. am o lancia lybra!

2 răspunsuri:
| ginoeugen23 a răspuns:

Pai... turbina ii da"cai"daca ii pui o turbina mica cai putini., daca ii pui prea mare... intra in suprasarcina sa s.ar putea sa crape.mai bine iti cauti turbin a originala

| Annnonim a răspuns (pentru ginoeugen23):

Dar am avut una de bmw 2.5 tds[mai mare cu 100 cmc ]si tot nu a mers.