| mi4ai a întrebat:

Cam la cati km se schimba cureua de distributie la un golf 4 1, 9tdi?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

La maxim 70000 de km.(tata e mecanic)big grin

9 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

La 150 000.schimba si pompa de apa, fiindca tot treci pe acolo.

| gabriel_7188 a răspuns:

Este recomandat sa schimbi cureaua la 70000 la o masina pe benzina, in cazul unei masini diesel cureaua de distributie se schimba intre 90000 de km si 115000 insa recomand sa o schimbi cat mai aproape de 90000 de km

| renault a răspuns:

Cel mai sigur la 60.000 Km si cand se schiba cureaua se schiba si rulmenti de la role pe care circula cureaua.

| Krina a răspuns:

65000 km

| đąиiعℓ a răspuns:

180000 de km

| Sofer a răspuns:

Daca locuiesti in Germania distributia se schimba la 90.000 km dar la noi in Romania la maxim 60.000 km sau la 4-5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un golf 4 1, 9 tdi
Am cumparat masina din germ si cureaua era schimbata la 97000km
Cand am facut eu schimbul masina avea 196500km.
Am schimbat curele, intinzatoare, pompa apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cureaua de distributie se schimba la 90. 000 km daca vrei sa mai vb intra pe adresa mea de mes poseta_1987

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit indicatiilor producatoruului (sub capota exista chiar o indicatie scrisa), distributia se schimba la 90. 000 KM. Atentie, indicatia in limba engleza face referire la 60. 000 mile (miles). Probabil ca, datorita unui regim de utilizare in traficul urban, cu opriri/porniri dese, ar trebui schimbata mai devreme.