| AndyPeScurt a întrebat:

am un golf 4 1. 9TDI sw model atlantic (bluemotion 116cp 6 trepte).
Intrebarea mea este cati cai putere mai pot adauga?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| CosminALX a răspuns:

Http://www.turbocip.ro/volkswagen/
Poti sa-l duci pana la 145cp maxim 155cp si sa stii ca nu se strica in 3luni. Recomandarea mea ar fi sa-l duci pana pe la 130-135. Am avut un peugeot 307sw 170cp si iarna pornea mai greu la -15*(+-5), consumul era mai mare cu 1, 5L, iar pana se incalzea mergea in suturi. Daca vrei mai multa putere ii bagi NOS.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sase cai frumosi, cu straie populare pe ei, ca-ti mai dau cativa CP si alea.
Se vede ca esti un pustiulica visator, daca aveai Golf 4 116CP ai fi fost extra-multumit de puterea motorului, la cat de batraneasca e caroseria.

| AndyPeScurt explică:

Ce ti se pare asa batranesc la golf 4?
Da scoate reprize bune dar vreau mai mult.
Adica cand i dai talpa sa simti cum se duce.
Si crede ma acum fiecare cu gusturile lui.
Eu prefer golfu in loc de o japoneza sau de nu stiu ce altceva ca daca te lasa o piesa trebuie dupa aia sa bagi la bani de te rupe. happy