| Num3Ascuns a întrebat:

Care a fost prima masina-motocicleta cu care ati mers?

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Un scuter din `70, care il mai am si acum merge cu 20Km/h sau mai putin yawn, de fapt este un moped care il intreci cu bicicleta.Are un motor lenes care il intrec daca folosesc pedalele si nu motorul.Si scoate un fummm alb de te ineci, asta este dintre cele care imi cam place la el.Imi place si astectul clasic.Si inca mai merg cu el asa cand nu merg cele moderne sau cand am timp.De fiecare daca cand merg cu el imi spune:"De ce ma accelerezi, de ce vrei viteza, nu tot acolo ajungi? Stai linistit ca alaturi de mine slabe sanse sa faci accident.Stai si priveste imprejurimile pana ajung eu la o intersectie sau undeva unde trebuie sa ne oprim!"

12 răspunsuri:
| dink08 a răspuns:

Prima masina pe care am mers(singur nu sa ma tina in brate taicamiu) este un opel kadett din `86. Aveam 12-13 ani happy

| pwp a răspuns:

Dca te referi la prima pe care am condus-o, inca nu am avut aceasta sansa!

| alexandru04 a răspuns:

Dacia 1300 si nca merg cu ea. putin modificata fata de cum arata ea in realitatea

| flyleaf22 a răspuns:

Dacia 1310

| alexr8 a răspuns:

Prima masina cu care am mers...: Dacia 1310
Prima masina pe care am condus-o: Renault Laguna I

| Sofer a răspuns:

VW Golf 5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia

| ellene a răspuns:

Prima masina, nu stiu sa-ti spun...probabil opel astra. Pe motocicleta nu m-am urcat inca, si nici nu am de gand in viitorul apropiat.

| madaa_9439 a răspuns:

Prima cu care am mers: Dacie 1300 cand eram bebee.eram albastru-indigo. Tunata pentru anul` 1990laughing) Ii ziceam Printesalaughing) love struck
Prima masina pe care am condus`o:Ford Pumalove struck Prima mea iubire pe 4 roti( si prima iubire nu se uita niciodata).
Primul motor(si ultimul ca am murit de frica)laughing) :Un BMW de la Politia Rutiera(si am stat in spate/nu conduceam eu)laughing)

E tare asa.primele lucruri nu se uita niciodata...

| sergiuflore a răspuns:

Dacia 1300, la varsta de 2 ani.

| vizi a răspuns:

Un fiat vechi cu motorul in spate laughing nu stiu ce model... dar era super vechi

| Elisei123 a răspuns:

Eu am mers cu o motocicleta de cursa