| eusebiu27 a întrebat:

Care credeti ca e mai eficient benzina ori diesel?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eficient din ce punct de vedere?

fiecare are punctele lui slabe si forte. Zi ce te intereseaza

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Diesel, are randament mai bun deci eficienta mai mare.

| Celcareajuta a răspuns:

Dupa parerea mea dieselul este mai eficient dpdv al consumului si uzurii motorului

| google85 a răspuns:

In general iesi mai "eficient" din punct de vedere al costurilor cu motorina daca faci peste 15000 km/an, cum e si cazul meu care am facut 32000 intr-un an jumatate cu masina asta.

| AlliumUstum a răspuns:

Motoarele pe motorina sunt mai fiabile, cele pe benzina trag mai bine, benzinarele consuma mai mult. Eficiente sunt ambele, depinde de marca.

| siminicajr a răspuns:

Din punct de vedere al consumului este bun cel diesel, dar cel pe benzina te avantajeaza ca poti pune gpl, iar la noi in Romania benzina si motorina sunt de o calitate proasta
Gpl-ul are complet si nu se depune calamina pe motor