| Robertos a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna masina dintre skoda octavia si skoda fabia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Octavia e mai buna si mai frumoasa.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cele doua se adreseaza unor segmente diferite. Daca iti doresti o masina de oras, cu consum mic, cu care sa mergi la serviciu si la cumparaturi, Fabia este mai buna. Daca ai o familie, iti doresti sa calatoresti in siguranta, cu precadere in afara orasului, ai nevoie si de un portbagaj mai incapator, dar mai ales de mai mult confort, atunci Octavia este mai buna.
Daca vorbim la modul general, orice marca de masina am alege, clasa mai mare va fi intotdeauna superioara clasei mai mici si la fel se va intampla si cu pretul. De aceea si cand se fac comparatii intre marci, este indicat sa se compare masini din aceeasi clasa. Nu poti compara de exemplu Fabia cu Passatul si Octavia cu VW Polo.

| darrio2007 a răspuns:

Octavia.

identitate
| identitate a răspuns:

Ambele sunt "Skoda". Daca e sa alegi intre 2 masini ale aceleeasi case, alegi mereu modelul mai mare.Asta din foarte multe motive, printre care cel mai important e siguranta.Modelul mai mare are mereu plusuri in mai toate punctele, mai ales in ceea ce priveste stabilitatea pe strada.Lasam la o parte suv-urile si van-urile pentru ca au centru de greutate mai inalt si e discutabila stabilitatea. Ele au insa alte plusuri.
Deci, dintre Octavia si Fabia, clar :Octavia!winking

| Mefisto23 a răspuns:

Http://masini.ro/compara/motor.htm - baga aici modelele si vezi cu ochii tai! :D

| Sofer a răspuns:

Skoda fabia nu e foarte spatioasa e gen ca golf 4 iar Skoda Octavia este mai mare si mai frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind sint de clase diferite asa ca depinde ce-ti trebuie.
Bune sint ambele, nemaipomenite nici una! ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur skoda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sckoda superb

| maduts a răspuns:

Skoda fabia tongue

| alexa_4015 a răspuns:

Masinile alese de tine ssunt de clase diferite, dupa 3 generatii de octavia succesul este deplin la acest model ceh... 100 la 100 OCTAVIA